Jakiś czas temu zostałem skuszony na facebooku do przetestowania oferty nowej firmy oferującej produkcję Fotoksiążek – Saal Digital. Pobrałem aplikację do tworzenia książki, wybrałem standardowy rozmiar jaki zazwyczaj robię, i z zapałem zabrałem się do produkowania, tym bardziej, że kupon, którym mnie skuszono miał ważność 14 dni.

Zazwyczaj produkuję fotoksiążki korzystając z usług CeWe – poprzez aplikację Fotojoker Fotoświat, i z tą mogę porównać dostarczoną przez Saal aplikację SaalDesign. Saal startuje na pewno szybciej. Jednak odnalezienie projektu, nad którym pracujemy jest mało intuicyjne – bowiem widzimy przede wszystkim wielką ofertę tego, co możemy zamówić…. i tycią ikonkę na dole “Projekty” – to tam schowane są nasze fotoksiążki – coż, nadal informatyków za mało uczy się o “usability”.

Generalnie natomiast tworzenie fotoksiążki podobnie jak w oprogramowaniu CeWe jest bardzo proste – mamy gotowe szablony, które możemy modyfikować. Ich sortowanie dla kogoś przyzwyczajonego do Fotoksiążki CeWe wydaje się być znowu mało intuicyjne, a być może ja po prostu za dużo wymagam – Saal jest bardziej nastawiony na nieprofesjonalnego użytkownika oferując zdaje się więcej różnych fantazyjnych szablonów z clipartami i rokokowymi ozdobnikami. Również edycja zdjęć – choć w produkcie CeWe nie jest imponująca – tu jest jeszcze bardziej uproszczona. Dużym mankamentem jest brak automatycznej korekcji barw do profilu maszyny drukującej zdjęcia.

Jakość papieru i druku jest dobra, dużą zaletą jest brak białych stron przy okładce oraz możliwość wydrukowania PDF-u z fotoksiążką -> Padwa-Barcelona.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

Your Cart